‘Kë prek me dorë ti more..’, Konkurrenti kapet keq me Shef Renaton

2449
1

Të premten në mbrëmje në emisionin “Hell’s kitchen”, hyri edhe një konkurrente e re. Sokoli teksa po përgatiste pjatën e vetë, kërkoi të ndihmonte edhe konkurenten e re Albinën. Një gjë e tillë nuk i pëlqeu shef Renatos. Disa sekonda para se pjata të ishte gati për t’u servirur, Renato e hodhi atë. 

Sokoli thote se i bëri vend Albinës meqënëse se rizoto dont shumë kohë.

“Duke e ditur si më pritën mua djemtë, e dija si e kanë pritur edhe atë vajzat. Pjata ime ishte krejt në fund, pak sek kishte dhe Renato e hodhi. Ok, ta gjejë shefi tani pjatën, s’bëj më, s’më intereson”, tha Sokoli.

Pasi shef Renato i hodhi pjatën, Sokoli u nxeh dhe debatoi me shefin.

Sokoli: Vazhdo, vazhdo vazhdo…

Renato: As nuk më intereson fare, mos më thuaj mua vazhdo ti

Sokoli: Po ça faji kisha unë

Renato: Vajzat e kanë vendin atje

Sokoli: Pjata ime ishte në sekondat e fundit

Renato: Vajzat e kanë vendin atje po të them, në rregull? E more vesh?

“Po shef”, iu përgjigj Sokoli dhe e preku në shpatull. “Kë prek me dorë ti more?”, iu kthye Renato.

Renato: Dil përjashta

Sokoli: S’du, kam për të bërë pjatën

Renato: Dil përjashta

1 COMMENT

  1. S ka bukuri stili i renatos
    Stil apo e vertete …le te mbaje nervat
    uthulla e forte do e prishe nje here enen e vet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.