Kapet peshku “mostër”, s’keni parë asnjëherë një të tillë

302
0

Një peshk i rralle me dhëmbë aq të mprehtë sa qelqi dhe një trup të formuar si një top u gjet në breg në një plazh të Kalifornisë javën e kaluar.

Parku ndau imazhe të peshkut në mediat sociale dhe e identifikoi atë si më të mundshmin Peshqit e Futbollit në Paqësor.

“Të shohësh një peshk angler aktual të paprekur është shumë e rrallë dhe është e panjohur se si ose pse peshku përfundoi në breg”, lexon postimi në Facebook.

Pacific Football Fish është një nga më shumë se 200 lloje të peshqve angler në të gjithë botën, dhe zakonisht gjendet në thellësitë e errëta të oqeanit.

Dhëmbët e krijesës janë të mprehtë dhe me majë si copëza qelqi dhe “goja e tyre e madhe është e aftë të thithë dhe të gëlltisë gjahun me madhësinë e trupit të tyre”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.