“Ka ardhur koha te themi te verteten..” Gjergj Luca zbulon te verteten qe shume pak e dine: E di qe shume vetave nuk do ti pelqeje..

724
0

Biznesmeni i njohur Gjergj Luca pasi ka hapur restorantin e fundit ne Tirane eshte shume aktiv me video ku reklamon produktet qe ofrohen ne te.

Por se fundmi ai ka treguar nje te vertete qe shume prej nesh nuk e kane ditur. Peshku levrek dhe koce te cilet ofrohen neper lokalet e vendit jane peshk fermash apo “allevamenti” sic zbulon Luca ne videon me poshte. Ai tregon githashtu se kjo gje nuk do t’i pelqeje shume prej kolegeve te tij te cilet nuk duan ta tregojne kete te vertete.

Luca thote se ne vend qe te konsumoni keto dy lloje te peshkut, me mire konsumoni peshkun merluc i cili eshte bio dhe rritet dhe peshkohet ne detin tone. Me poshte video: