Ju kujtohet vajza që dhuroi mëlçinë? Ajo i tregon më në fund familjes, ja ç’bënë ata

736
0

Javën e kaluar në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, historia e Gentës dhe familjes Haxhiaj përloti të gjithë publikun. Genta i kishte dhuruar një pjesë të mëlçisë, kryefamiljarit të familjes Haxhiaj, Lulzimit, 50 vjeç, gjest i cili i habiti të gjithë.

Genta u shpreh se e kishte bërë këtë për babain e saj i cili ka ndërruar jetë, por këtë veprim nuk ja ka treguar familjes.

Këtë histori Genta ja kishte treguar mamasë së saj, por sikur i kishte ndodhur një shoqeje dhe e ëma nuk e kishte pritur mirë.

Pasi historia u bë publike, Genta ja ka treguar më në fund familjes dhe i pari që e ka marrë vesh ka qenë vëllai i cili i ka puthur këmbët.

“Mami u shokua, akoma s’e ka marrë veten. Komentet pozitive të njerëzve më kanë ndihmuar shumë në këtë situatë, pasi nga to familja ime mori shumë forcë”, ka treguar Genta për “E diela shqiptare”.