Java nis me mot përvëlues, dita kur ulen temperaturat dhe priten rrebeshe

254
0

Vala e të nxehtit esktrem do të jetë prezente në Shqiëpri edhe gjat fillimit të javës së ardhshme.

Gjatë ditës së hënë dhe të martë, mbi vendin tonë pritet që të bizotërojë mot i nxehtë në të gjithë territorin, ku temperaturat pritet të arrijnë sërish në 42-43 gradë cëlcius.

Ndërkohë që ditën e mërkurë do të kemi një ulje temperaturash me 8 gradë sa ju përket vlerave maksima,e të cilat ppritet të arrijnë deri në 31-32 gradë celcius.

Ndërsa dita e enjte në një pjesë të teritorit pritet të sjellë edhe rrebeshe shiu.