“Jap dorëheqjen nëse ndodh…”/ Rama zbulon se çfarë pret nga zgjedhjet e 25 prillit

283
0

Kreu i qeverise Edi Rama u shpreh se nuk do të jetë në krye të PS nëse kjo forcë nuk fiton një mandat të plotë në zgjedhjet e së dielës.

“Nëse Partia Socialiste nuk ka një mandat të qartë, unë nuk jam. Nëse duhet të ndërtoj një shumicë qeverisëse nga halli, unë nuk jam.

Unë besoj që norma në demokraci është që partia e parë është partia fituese. Ti merr 67, tjetrit 62 dhe LSI 3-4.

Nëse unë nuk kam mandatin e qartë për të bërë realitet projektin bazuar në këto që po flasim, unë nuk jam,” tha Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.