Ja si do ta kaloje Evropa nderrimin e viteve/ Gjermania lejon deri në 10 persona, ndersa..

219
0

Presidentët e shteteve në Gjermani rane dakord sa i përket mënyrës se si do të kalojne gjermanet Krishtlindjen dhe Viti i Ri.

Nga 23 dhjetori deri më 1 janar, mund të takohen me familjarë apo të afërm për të festuar, por jo më shumë se 10 persona.

Draft-dokumenti në fjalë do të diskutohet nesër me Kancelaren Angela Merkel.

Nga ana tjetër, qeveria në Spanjë, siç raporton “El Pais”, ka vendosur që numri i personave që kalojne bashke Krishtlindjet apo Vitin e Ri të mos jetë më i madh se 6.

Gjermania numëron deri tani mbi 940 mijë të infektuar me Covid-19 dhe 14613 jete te humbura, ndërsa Spanja mbi 1.6 milion të infektuar dhe mbi 43 mijë jete te humbura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.