Ja cili është përbërësi qe ZHDUK THINJAT QË NGA RRËNJËT.

861
0

ME KËTË MASKË JU DO TI ZHDUKNI THINJAT QË NGA RRËNJËT.
Sot unë do të ndaj një trajtim super efektiv që do të rrisë rrënjët e flokëve, do të ushqejë kokën tuaj të flokëve shumë mirë dhe së shpejti do të vëreni se së shpejti të gjitha flokët e bardhë do të fillojnë të bëhen të zeza përsëri nga rrënjët.

Kjo nuk është vetëm efektive, por një ilaç shumë i lehtë. Ju duhet vetëm 2 përbërës që janë lehtësisht të disponueshëm për ju.

-Aloe vera gel
-Vitamina E 400 kapsulë

UDHËZIME:
-Në një tas të pastër merrni 2 lugë xhel aloe vera
-Shtypni një kapsulë vitaminë E dhe shtoni këtë vaj me xhel aloe vera
-Mixoni atë mirë vazhdimisht për 10 minuta, ju do të merrni një krem ​​si konsistencë
-aplikojeni këtë krem ​​për të gjithë kokës tuaj dhe masazh atë mirë për 4-5 minuta
– Lëreni atë për një natë në kokën tuaj
– Lani flokët të nesërmen ne mengjes

Aloe vera përmban diçka të quajtur enzima proteolitike që riparojnë qelizat e vdekura të lëkurës në lëkurën e kokës. Ajo gjithashtu vepron si një kondicioner i madh dhe i lë flokët të gjitha të butë dhe me shkëlqim. Promovon rritjen e flokëve, parandalon kruarje në lëkurën e kokës, zvogëlon zbokthin dhe i kushtëzon flokët.

Burimi:/healthyfoodchoices365.com
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./