Ja çfarë ka ndodhur me Teatrin Kombëtar pas tërmetit

414
0

Godina e Teatrit Kombëtar me sa duket i ka rezistuar edhe tërmetit të dytë të fuqishëm që goditi vendin në 26 nëntor.

Kjo godinë ka qenë shumë e diskutuar kohët e fundit, pasi kryebashkiaku Veliaj, e ka përdorur si argument faktin se ky teatër është ndërtuar me materiale të dobëta dhe se rrezikon të shembet, duke shkaktuar tragjedi.

Në fakt godina e teatrit i mbijetoi të dy tëtmeteve të fuqishëm, respektivisht 5.7 rihter dhe 6.4 riheter, pa pësuar asnjë dëmtim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.