Itali/ Dekreti i ri: ndalimi i udhëtimit midis rajoneve, ja cfare u vendos

276
0

Qeveria Draghi ka miratuar rregullat e reja anti-covid. Dekreti, sipas raporteve, zgjati ndalimin e udhëtimit midis rajoneve deri në 27 Mars.

Dekreti ligj paraqet risinë e ndalimit të vizitave tek individët dhe zhvendosjen në shtëpitë e dyta në zonën e kuqe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.