Italia drejt izolimit para festave, ja cfare ndodhi në 24 orët e fundit

189
0

Situata e koronavirusit në Itali sipas buletinit të sotëm 15 Dhjetor 2020:

Rastet e reja të regjistruara në 24 orët e fundit janë 14,844 dhe numri i pacientëve që kanë ndërruar jetë është 846, shifër tepër e lartë kjo që e bën edhe më të domosdoshëm vendimin për një izolim të dytë.

Qeveria italiane po diskuton propozimin e ekspertëve dhe është shumë pranë vendimit, për një mbyllje të vendit para festave.

Sipas të dhënave zyrtare, tamponët sot ishin 162,880, (dje 103,584) me një raport pozitiv prej 9,1% (-2,5% krahasuar me një ditë më parë)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.