Itali/ Shqiptari me kolegun e tij behen heronj, shpetojne gruan italiane: Degjuam te bertitura..

3
0

Ata janë Tommaso Scocco dhe shqiptari Lorec Malaj, dy qytetarët-heronj që vrapuan për të ndihmuar një zonje të sulmuar në mengjesin e së mërkurës, në Rialto, rrugës për në punë.

Gruaja tha se e kapën për qafë, i gjuajten me grusht, e grabitën, e tërhoqën në zvarrë në rrugë: kishte frikë mos e …

Të dy burrat e ndoqën dhe e “arrestuan” sulmuesin, duke ia dorëzuar karabinierëve dhe duke marrë çantën e zonjës. (video intervistë nga Roberta De Rossi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.