Itali/ Rrezohet autobusi me udhetare

739
0

Aksident në Capri këtë mëngjes rreth orës 11.30. Një autobus u rrëzua në Marina Grande pranë plazhit ‘Le Ondine’. Dyshohet se ka disa të pl agosur, si midis udhëtarëve ashtu edhe midis njerëzve në rrugë. Dy do të ishin në gjendje të rëndë.

Automjeti, veçanërisht i mbushur me njerëz për shkak të një defekti në teleferikun, bëri një fluturim prej disa metra përgjatë skarpatës, pasi kishte thyer parmakun mbrojtës, duke i dhënë fund drejtimit të tij kundër strukturave të jashtme të lido “Le Ondine. ” Në vend, zjarrfikësit, karabinierët dhe 118 ambulancat që transportuan të plagosurit në spital në ishull.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.