Itali/ Fshati i humbur prej dekadash del nga liqeni

344
0

Punimet e riparimit në një rezervuari në Itali kanë zbuluar rrënojat e një fshati që ndodhej nën liqen për dekada.
Sipas BBC, me tharjen e liqenit, kohët e fundit vendasit kanë parë rrënojat e fshatit. Fshati quhet Curon, ndodhet në veri të Italisë. Në rrënojat e fshatit janë gjetur shkallë, bodrume dhe mure.

Banorja e zonës shkruan në Twitter se ishte “ndjenjë e çuditshme” të ecësh mes rrënojave të ish fshatit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.