“Ishte mafia në Shqipëri…na shpëtoi”/ Buffon habit me deklaraten per mafian shqiptare..

382
0

Portieri legjendar i Juventus dhe kombetares italiane, Gianluigi Buffon do të mbahet mend gjatë në historinë e futbollit jo vetëm italian por edhe botëror, si një nga portierët më të mirë të historisë.

Ai se fundmi vensdoi të lërë Juventus dhe ka kaluar tek Parma. Ditën e djeshme ai mbërriti te klubi i Parmës, ku 26 vjet më parë nisi karrierrën.

Por teksa hyn brenda ambienteve të klubit, Buffon dëgjohet të flsë për mafian shqiptare.“Ishte mafia në Shqipëri, ai bënte punë dhe kështu na shpëtoi”- dëgjohet të thotë në një moment Buffon. Më pas nuk arrihet të kuptohet gjë tjetër pasi ai futet brenda.