Ish-kreu i ISHP-së ben deklaraten e forte: Ja çfare ndodh me të infektuarit me covid

425
0

Ish-kreu i ISHP-së, Besnik Jakaj, ka bërë një deklaratë mjaft të fortë. Ai tha se shumë qytetar të prekur me Covid 19 dalin lirisht në rrugë, çka tregon se të gjitha strukturat e shtetit kanë rënë.

“Sot ka zero monitorim në drejtim të zbatimit të ligjit për sëmundjet ngjitëse, sot i kemi të infektuarit me Covid, që dalin në rrugë dhe shkojnë interesohen për të afërmit e tyre.

Nuk qendrojnë në shtëpi personat që kanë rezultuar pozitiv, shteti ka detyrë që të monitorojë të gjithë të infektuarit.

Kam me dhjetra raste ku personat mjekohen dhe më pas dalin në qarkullim të lirë, bëhet vetëm propagandë, dje në Asamblenë e PS-së ishin të gjithë pa masa, dhe sot një ditë më vonë, shprehet se maska është e detyrueshme”, u shpreh Jakaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.