Instinktin prej nëne/ Nëna humb jetën për të shpëtuar të birin (Video)

497
0

Një grua vdiq pasi u dyshemeja metalike në majën e shkallëve lëvizëse u shemb në një qendër tregtare në Kinë.

Pamjet tregojnë sesi paneli metalik shkëputet dhe në moment gruaja e identifikuar si Xiang Liujuan, 30 vjeç, menjëherë shtyn fëmijën e saj vetëm 2-vjeç ta shpëtojë, ndërsa vetë bie brenda duke gjetur vdekjen.

Gruaja që po tërhiqej poshtë shkallëve arrin që ta menaxhojë forcën e saj të fundit, dhe me instinktin prej nëne largon fëmijën nga fundi fatal duke e shtyrë atë në hapësirën e sigurt.

Fatkeqësisht për heroinën aksidenti asaj ia mori jetën

Incidenti i ndodhur në provincën Hubei shkaktoi mjaft zemërim tek qytetarët.

Punëtorët që ishin në krye të shkallës lëvizëse u përpoqën që ta shpëtojnë gruan, por ishte e pamundur.

Policia ka nisur hetimet mbi ngjarjen. Burime të pakonfirmuara deklaruan se punëtorët kishin bërë zëvendësimin e panelit, por kishin harruar ta fiksonin panelin e ri me vida.

 

https://youtu.be/BaBr8MZKv4k