“Ikën i nxehti afrikan por..”, surprizon meteorologia: Priten stuhi dhe..

25489
0

Sipas parashikimeve të sinoptikanes Rezarta Xhakollari, ditën e sotme priten vranesira dhe stuhi e fillim ne veri te vendit pastaj edhe ne kryeqytet pas ore 11 deri ndersa ne bregdet kemi mot me vranesira por edhe nje tendence ne renie te temperaturave ne te gjithe vendin.

Diten e neserme kemi nje paqendrueshmeri te pjesshme, ku pjesa e pare e dites do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta ku nuk do te mungojne reshje te izoluara sidoos ne veri. Temperaturat priten te kene nje tendence ne rritje.

Nderkohe te merkuren pritet serish renie te temperaturave dhe reshje shiu..