Ija e Besit zbulon çfarë i kërkon Xhensila sa herë qe shkon në fshat

613
0

Gjyshja më e famshme shqitare ne rrjet, Ija ishte e ftuar sot në “E diell”. Në një intervistë për Ervin Kurtin, Ija tregoi gatimet e preferuara që i kërkon Xhensila sa herë shkon në shtëpinë e saj në fshat.

Ajo tregoi se Xhensilës i gatuan gjellë ndërsa mbesës, Ajkës i dërgon qumësht.

“Xhensila kërkon gjëra fshati, gjellën që bëjmë ne, me domate ose patate, djathin që bëjmë vetë, blejmë qumështin dhe djathin e bëjmë vetë ne, gjalpin e bëjmë vetë. Kur qëllon qumështi i mirë, i çojmë dhe një kavanoz atyre, për Ajkën”, tregoi Ija.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.