I zhytur në borxhe dhe pa punë, ylli i telenovelave shet makinat dhe vilat luksoze

470
0

Mediat e huaja shkruajnë se aktori latin që u bë shumë i njohur nga telenovelat, William Levy po kalon një periudhë shumë të vështirë ekonomike.

Mediat latine shkruajnë se William është zhytur në borxhe dhe është detyruar të heqë dorë nga vilat dhe makinat e tij luksoze në Florida.

Shtëpia e tij që po rikonstruktohej është lënë pa mbaruar ndërsa restoranti që premtoi se do hapte vazhdon të jetë i mbyllur.

William ka edhe një borxh prej 2 milionë dollarësh të pa paguara që prej vitit 2017.

Sipas mediave aktori prej 3 vitesh ka mbetur pa punë dhe nuk ka firmosur asnjë kontratë me asnjë televizion.