I thanë “Rama Ik” teksa lahej me Zahon në det, gazetari tregon çfarë ndodhi me tej

1820
0

Gazetari i njohur Basir Çollaku, përmes një postimi në Facebook, ka zbuluar surprizën e hidhur që qytetarët vlonjatë kishin bërë për kryeministrin Edi Rama, ndërsa ai lahej në det.

Në postimin e tij në facebook, Çollaku shkruan se ndërssa ishte duke notuar në ujë bashkë me të birin, disa fëmijë i afrohen kryeminsitrit dhe thërrasin: Rama ik….

Sipas Çollakut kjo bëri që kryeminsitri të nervozohej duke urdhëruar gardën që të reagonte për të vënë qetësi.

Ja postimi i Çollakut:

Pak dite me pare, Rama ishte ne Vlore tek rezidenca qeveritare, por nuk gjeti rehati nga pickimet leksikore te disa femijeve..

Teksa notonte duke u argetuar dhe me te birin, disa femije dhe ata qe po freskoheshin ne ujin aty prane, i afrohen..dhe i therrasin…

Rama ik..

Po tu vune vlonjatet, nuk ta lene mangut as ne det.. KM u nervozua fort dhe garda beri goxha zhurme per te vene rregull qeveritar..

ngjarje jo e sajuar…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.