I nxehti arrin kulmin, sinoptikania zbulon çfarë ndodh pas datës 20 korrik: I nxehti ikën ditën e..

119832
0

Sipas sinoptikanes Tanja Porja, nga dita e sotme dhe në ditët ne vijim na presin ditë mjaft të nxehta me temperatura maximale deri në 42 grade celcius. Kushtet e motit do te jene te qendrueshme ne bregdet ndersa ne zonat malore mund te priten rrebeshe afatshkurtra.

Jo vetem keto tre dite por edhe me tej, te pakten deri ne date 18-19 termometri do te qendroje ne keto vlera maksimale. Priten qe pas dates 20 te kemi nje terheqje te masave ajorore dhe renie te temperaturave..

Me poshte video e plote e parashikimit.