Humbi gruan sapo doli nga burgu, ish-deputeti Mark Frroku merr një super-lajm pas shumë peripecive

521
0

Ish-deputeti Mark Frroku ka marrë një lajm të mirë, pak muaj pasi doli nga burgu. Ai u la i lirë për sjellje të mirë, si dhe për shkak se kishte bashkëshorten të sëmurë, e cila ndërroi jetë pak kohë më parë. Por, pas lirimit nga qelia, Marku Frroku ka marrë edhe një tjetër lajm.

Gjykata e Apeli të Krimeve të Rënda ka hequr nga sekuestro 4 prona të konfiskuara më parë nga gGjykata e Shkallës së Parë. Pasuritë, të cilat më herët janë vendosur nën sekuestro, janë një sërë apartamentesh në Tiranë, Orikum dhe Shëngjin.

Gjithashtu, në listën e pasurive të Frrokut janë edhe garazhe në Tiranë dhe sipërfaqe toke në Lezhë. Vlera e pasurive është vlerësuar nga ekspertët rreth 500 mijë euro.