“Hera e parë në historinë e Shqipërisë qe..” Basha ben deklaraten e forte per ish kryeministrin Berisha por i ndodh e papritura..

74
0

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka bere nje deklarate te papritur ne profilin e tij ne Facebook duke hedhur akuza te renda per ish kryeministrin Sali Berisha.

“Hera e parë në historinë e Shqipërisë që një politikan i lartë shpallet i padëshiruar nga SHBA, dhe po hera e parë në Shqipëri që ai thërret një protestë kundër partisë së tij – Partisë Demokratike, me motivin pse ajo nuk kthehet në bunker ku ai mund të “strehohet” për tu mbrojtur” shkruan Basha.

Por ndjekesit e tij kane shperthyer me komente negative pafund duke i dale ne mbrojtje Berishes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.