Halla vajton fëmijët, ngushëllon kunatën: O nusja e vllaut tem, zoti të dhaft forc…

824
0

Një tragjedi mund të cilësohet ajo që ndodhi të dielën që lamë pas në Velipojë, ku një familje e tërë u shua. E vetmja që mbijetoi ishte Evis Preka, mamaja e tre vogëlushëve që humbën jetën bashkë me babanë e tyre.

Vogëlushët dhe bashkëshorti i Evisës u përcollën për në banesën e fundit, ndërsa ajo ende nuk e ka mësuar humbjen e rëndë. Kunata e Evisës, Etleva Preka, teksa publikon foto të vogëlushëve duke i vajtuar ata, lutet që Zoti t’i japë forcë të vesë.

Etleva shkruan:

O nusja e vllaut tem zoti te dhaft forc me perballu humbjen e familjes tane…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.