Hajduti vjedh makinën, kur sheh në sediljen e pasme, nis dhe bërtet me të madhe…

911
0

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur dhe ka shokuar rrjetin.

Një hajdut i dyshuar makinash u bë edhe një rrëmbyes fëmijësh.

Kur hajduti kishte vënë re se shoferi i kësaj veture zbriti për të furnizuar makinën me karburant, ai hipi menjëherë në mjet dhe u largua.

Por gjate rrugës ai zbuloi se në sediljet e pasme ishte një fëmijë pesë muajsh duke fjetur. Mesa duket hajduti e vuri re shpejt re “shokun e tij” të ri në makinë dhe shpejt u përpoq të ndreqte situatën e tmerrshme.

Ai u ndal në një pikë tjetër karburanti dhe u fut në derën e pasme të makinës.

Ai është filmuar nga kamerat e sigurisë duke zbritur fëmijën nga makina dhe lënë atë në dyqan.

Dëshmitari okular Michelle Ashby ishte duke punuar në dyqan kur pa hajdutin që trokiste në derë.

Ai tha se burri bërtiste ta merrnim atë fëmijë.

Policia ende po kërkon hajdutin.

Foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore. Përshtati: ShkodraNews