Gruaja shqiptare humb jeten në Amerikë, familjarët kërkojnë ndihmë per t’i plotesuar deshiren e fundit, t’i sjellin trupin në Shqipëri

121
0

Një grua shqiptare ka humbur jetën së fundmi në SHBA, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë. Familjarët e 67-vjeçares, tashmë po kerkojne ndihmë për të sjellë trupin e saj në Shqipëri. Vajza e saj ka organizuar një gofundme dhe fton gjithë shqiptarët ta ndihmojnë.

Nertila Muska shkruan:

Përshëndetje, emri im është Nertila dhe po mbledh para për nënën time. Më 11 qershor 2022, nëna ime 67-vjeçare vdiq nga një sëmundje shumë e rrallë e ka ncerit në spitalin UF Health Shands, Gainesville Fl.

Ju lutem më ndihmoni mua dhe familjen time për të plotësuar dëshirën e saj të fundit për ta marrë trupin e saj për ta v arrosur përsëri në Shqipëri sa më shpejt të jetë e mundur.

Faleminderit shumë dhe Zoti ju bekoftë të gjithëve për ndihmën dhe mbështetjen tuaj. I uroj të gjithëve shëndet dhe lumturi në jetën e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.