Gruaja lind bebin në një pikë karburanti, shikoni si ia vuri emrin

2
0

Një ngajrje e pazakontë ka ndodhur në Torino, Itali.

Një grua ka lindur në një pikë karburanti dhe për të kujtuar ngjarjen gruaja e ka quajtur vajzën “Fiamma”(Flakë)

Sapo I plasën ujërat, gruaja hipi në makinë me burrin dhe vjehrrën për të shkuar në spital, por nuk pati kohë sepse foshnja nxitonte të lindte dhe kështu në Rivara, në pikën e karburantit, gruaja është dashur të ndalojë dhe ka lindur në vend.

“Është një përvojë që nuk do ta kisha imagjinuar kurrë ta jetoja. Për fat të mirë gjithçka shkoi në mënyrën më të mirë”, thotë Simone Pomatto nga karburanti, “ata më kërkuan ndihmë. Sidomos nëse mund t’u jepja shishe me ujë. Ata shpenzuan shumicën i kohës në telefon me personelin shëndetësor, i cili u shpjegoi se si të sillen në këtë moment të veçantë”.

Nëna e re u ndihmua nga Kryqi i Bardhë i Canavese, i cili e ndihmoi gruan të lindte foshnjën dhe që më pas i transportoi në spitalin Ciriè për prerjen e kordonit të kërthizës dhe nxjerrjen e placentës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.