Gruaja gjen një qen të braktisur me 6 këlyshë. Por kur afrohet sheh një dorë të vogël njeriu që

517
0

Kemi dëgjuar histori të ndryshme rreth njerëzve që shpëtuan jetën e kafshëve në situata të rrezikshme, shkruan ShkodraNews. Megjithatë, nganjëherë mund të ndodhë edhe e kundërta. Ne të gjithë e dimë se qentë janë miqtë tanë më të mirë dhe madje edhe kur ata nuk kanë fatin e mirë që të rriten në një mjedis të qetë, gjithmonë gjejnë mënyra për të treguar dashuri ndaj njerëzve.

Instinkti i nënës së kafshëve është shumë i fortë. Për më tepër, qentë janë ndër speciet më inteligjente dhe më të dashura në botë, shkruan ShkodraNews. Ata na kuptojnë lehtësisht, e dinë kur jemi të trishtuar, të lumtur ose nëse, thjesht, na nevojitet vetëm pak dashuri.

Kjo është historia e një qeni të vogël rruge, i cili sapo kishte lindur gjashtë këlyshë të bukur. Megjithatë, për një qen që jeton në rrugë, nuk është gjithmonë e lehtë të jesh nënë. Ka pak ushqim dhe qen të tjerë, ose njerëz të këqij, e ata mund të jenë një rrezik për këlyshët e vegjël.

Një qen me një zemër prej ari

Siç e thamë tashmë, e vogla Way është një qen i humbur, por pavarësisht nga kjo ka treguar të ketë një vullnet të fortë dhe jo vetëm për këlyshët e saj të vegjël.

Ishte dimër, kur një grua argjentinase me emrin Alejandra Griffa ishte në shtëpinë e saj dhe rreth orës 6 të mëngjesit dëgjoi një britmë nga rruga. Pra, ai vendosi të dilte për të parë se çfarë po ndodhte. Por, sapo arriti në vendin e fshehur ku qeni ishte me këlyshët e saj, ajo pa diçka që e la pa fjalë.

Një i fëmijë i porsalindur!

Pranë këlyshëve të Way ishte një foshnje 1-muajshe. Nëna e tij e kishte lënë atë në të ftohtë, por Way e kishte gjetur dhe e mirëpriti në familjen e saj. Qeni e mbrojti fëmijën, sikur të ishte një nga këlyshët e saj. Gjatë gjithë natës, ajo e mbajti atë afër trupit të saj për ta mbajtur ngrohtë.

Alejandra menjëherë e çoi fëmijën në spital ku i thanë asaj se nuk ishte në rrezik për jetën.

Për fat të mirë, Way ishte atje për t’u kujdesur për fëmijën, sikur të ishte një nga fëmijët e saj. Ne nuk e dimë se çfarë ka ndodhur me Way-n pas kësaj, por le të shpresojmë se ka gjetur një familje të dashur, ku të jetë trajtuar aq mirë, siç ajo e bëri me fëmijën.

Djali i vogël kishte qenë jashtë gjithë natën dhe mjekët thanë se nëse nuk do të ishte për Way-n ai me siguri do të vdiste.

Autoritetet gjetën nënën e foshnjës, e cila vuan nga një depresion i rëndë. Sipas CNN, gruaja u arrestua dhe mori ndihmë psikologjike.

Intervista e mëposhtme me Alejandra Griffa ka bërë jehonë në të gjithë botën.

Lini një koment në këtë histori me një fund të lumtur dhe mos harroni ta ndani me miqtë në Facebook!
Përshtati: ShkodraNews

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.