Greqia tronditet nga dy tërmete të njëri pas tjetrit, ja sa ishin magnitudat

220
0

Greqia nuk gjen qetësi. Pasditen e sotme janë regjistruar dy tërmete njëri pas tjetrit. Lëkundjet janë ndjerë konkretisht në orën 7:03.

Fillimisht një tërmet me madhësi 3.8 ka goditur zonën e Nisyros. Ndërsa një minutë më vonë, në të njëjtën zonë është regjistruar një tjetër tërmet me madhësi 4.1.

Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë u regjistruan dhe dy tërmete të tjera të njëpasnjëshme. Tërmetet ishin me magnitudë 4.5 të shkalles Rihter. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.