Gjermania jep lajmin e mirë për vendin tonë, ja çfarë do të ndodhë në muajin dhjetor

1004
0

Ministri gjerman për çështjet evropiane, Michael Roth eshte shprehur se fundmi se po punohet që konferenca e parë për Shqipërinë të mbahet në muajin dhjetor

Në një konferencë për shtyp, ai deklaroi se presidencës kroate i është dërguar një mesazh i qartë për hapjen negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Presidencës kroate ne i dërguam një mesazh të qartë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, është shprehur ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.