Gazetari zbulon qeverisjen PD-PS: Posti që merr Basha, presidente një femër

1275
0

Gazetari Bledi Mane ka deklaruar në emisonin Top Talk se në muajin shtator do të ketë një bashkëqeverisje PS-PD e kjo për hir të interesit të përbashkët për integrimin evropian.

“Do të ketë një bashkëqeverisje PS-PD në shtator. Rama është komardarja e shpëtimit të Bashës pas këtyre zgjedhjeve. Presidenti do të jetë një femër, Jozefina Topalli, në bashkëqeverisje do të ketë ministra, shpëtimi Bashës është Rama dhe opozitarët e vetëm do të jenë Sali Berisha dhe Monika Kryemadhi. Basha do të jetë kryetar i Parlamentit”m, tha Mane.

Sipas tij, skenari i bashkëqeverisjes lidhet me planin gjerman që në 2027 katër vendet e Ballkanit Perëndimor të futen në BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.