Frika nga Covid, Rama: Ja çfarë do i them Zahos para se ta çoj në shkollë

251
0

Kreu i qeverisë, Edi Rama në takimin me mjekë dhe infermierë gjate dites se sotme në Spitalin e Infektivit foli dhe për hapjen e shkollave dhe tregoi se dhe djali i tij Zaho nis shkollen kete vit, si dhe tregoi keshillat qe do ti jape për t’u kujdesur nga Covid-19.

“Ne do çojmë çunin tani në shkollë, dhe duke i thënë vi maskën, bëj kujdes, mos prek, kjo është e vështirë për ata se jemi mësuar që u themi fëmijëve, sillu mirë, jepi dorën, takoje, por tani duhet t’i themi komplet të kundërtën. Fëmijët janë më pak të rrezikuar, por ama janë transmetues,” tha Rama.

Kryeministri u premtoi rritje të konsiderueshme pagash mjekëve dhe infermierëve që ndodhen në vijën e parë të luftës ndaj virusit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.