Flet sizmologu i njohur: Epiqendra ka qenë 9 ballë. Ja cfare pritet keto dite

6675
0

Sizmologu I njohur shqiptar, Rrapo Ormëni në emisionin Opinion te Blendi Fefziut u shpreh se fatmirësisht tërmeti ishte me një thellësi shume të madhe sepse po te ishte me larte mund te kishte pasur pasoja edhe me te medha.
Por shpresohet qe në ditet ne vijin lekundjet te qetesohen.

Ai u shpreh se Qyteti I Durrësit historikisht ka pasur lekundje si e gjithe Shqiperia ndaj nuk duhet te shqetesohehemi por te ruajme qetesine.

Por sipas metereologut Ormeni, lekundjet e mëdha mbaruan dhe tani jane vetem lekundje te lehta dhe shpresojme qe te mbarojne keto dite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.