E fundit/ Firmoset marrëveshja për njohjen e patentave shqiptare në Itali

1340
0

Diten e sotme Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot nga firmosja e marrëveshjes për të njohur zyrtarisht lejet e drejtimit të shqiptarëve në Itali.

“Ja edhe siglimi përfundimtar që mbyll krejt procedurën e gjatë për lejet e drejtimit në Itali, për merakun e të gjithëve ju që qarkulloni me makinë matanë detit, e herë tjetër mos e harroni, unë them atë që bëj dhe bëj atë që them”, shkruan Rama.

Marrëveshja mes Shqipërisë e Italisë për njohjen e patentave është arritur para disa ditësh pas vizitës së Ministrja e punëve të jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri italian i punëve të jashtme, Luigi di Maio, të cilët konfirmuan përfundimin e procedurave për njohjen reciproke të lejeve të drejtimit të automjeteve në Itali.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.