Fërkojeni këtë në cdo shenje plage, rrudhë ose njollë në lëkurën tuaj dhe shikoni si do zhduken brenda disa minutave! Edhe dermatologet habiten

969
0

Një lëkurë e pastër është diçka që ne të gjithë duam. Njerëzit zakonisht shpenzojnë shumë para për trajtime të shtrenjta dhe produkte që përgjithësisht nuk funksionojne, por do tju tregojme një përzierje magjike jo vetëm do te të heqe cdo shenje plage, rrudhë ose pufkë në lëkurën tuaj por edhe shume shpejt!

Ky ilaç i lehtë natyral do ta bëjë lëkurën tuaj të butë dhe me shkëlqim! MJALTI është përbërësi kryesor.
Nuk do tju duhet shume për ta përgatitur atë. Ja se si duhet te veproni:

Përbërësit:

1 lugë gjelle kanellë pluhur
1 lugë çaji lëng limoni
1 lugë gjelle arrë moskat
1 lugë çaji mjaltë organik

PËRGATITJA:

Perzieni të gjithë përbërësit në një tas deri sa të perftohet nje masse trashe. Shtoni mjaltë në qoftë se keni lëkurë të ndjeshme. Mjalti mund të lehtësojë inflamacionin në lëkurën tuaj, edhe pse nuk rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga rosacea, sepse mund të zgjerohet enët e gjakut! Disa njerëz pëlqejnë të shtojnë argjilën e bardhë ose të gjelbër në maskë. Nëse bëhet shumë i trashë, shtoni pak ujë.

Lani mirë fytyrën tuaj duke përdorur ujë dhe sapun para se të aplikoni maskën. Pas kësaj, shtoni zbutesin tuaj të preferuar.
Edhe mjekët janë të habitur se si funksionon kjo maskë magjike! Fshij atë në çdo shenje plage, rrudhë ose vend dhe çfarëdo zone të prekur dhe mos kini frikë nëse filloni të ndjeheni sikur te pickon ose të kruhet! Kjo do të thotë që maska tashmë është duke punuar. Mundohuni të përsërisni procesin çdo ditë së shpejti ju do të vëreni se rezultatet do të jenë të pashmangshme!

Burimi:homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu a.sulmina/