Europa League, short i veshtire për ekipet shqiptare

226
0

U hodhditen e sotme në Nion të Zvicrës shorti i i turit të dytë eliminator të Europa League, aty ku jane 3 skuadra shqiptarene loje: Teuta, Kukësi dhe Laçi.

Short mjaft i veshtire për ekipet tona, pasi Kukësi do të ndeshet me Wolfsburg, ndërsa Teuta me Granadën.

Ndersa për Laçin duket pak më i lehtë, pasi do të përballet me Hapoel Beer Sheva.

Tirana është përzgjedhur me short për të kaluar direkt në “playoff”-in e Europa League, pa luajtur turin e tretë paraeliminator.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.