Euro “Fluturon”, ja sa u kembye ajo diten e sotme

2090
0

Ditën e sotme monedha e eurozonës u rrit duke kapur vlerën e 122.10 lekëve.

Sipas të dhënave te tregut valutor, dollari amerikan, ka pësuar sërish rritje në vlerën e 110.20 lekëve.

Paundi britanik, rritet në vlerën e 144.50 lekëve.

Dollari kanadez, mbërrin në vlerën e 82.80 lekëve, duke pësuar rënie.

Franga zvicerane, zbret në vlerën e 111 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shkon në vlerën e 0.93 lekëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.