Erion Veliaj flet për babain e tij te ndjerë: Kujtimi që kam nga ai…

193
0

Kryebashkiaku Erion Veliaj për herë të parë ka zbuluar se ka qenë babai i tij ai që i ka vendour emrin.

Veliaj u shpreh në një intervistë për Fit Station se mamaja e tij ka qenë për ti vene emrin Drin, por babai fitoi në fund dhe u quajt Erion. Më tej kryebashkiaku thotë se i ati ndërroi jetë kur ishte 10 vjeç dhe e ka një kujtim prej tij.

Madje shton se ndjen shumë kënaqësi kur shokët e të atit apo miqtë i thonë që i ngjan shumë dhe ka të njëjtin karakter, vendosmëri dhe pozitivitet.

“Babai donte Erion dhe mamaja Drini, kështu në finale fitoi babai. E kam një kujtim prej tij, ai ndërroi jetë shumë shumë herët, kam qenë 10 vjeç e pak, ndërsa vëllai 4, ai nuk e mban mend shumë. Më jep shumë kënaqësi kur udhëtoj nëpër Shqipëri dhe takoj njerëz që më thonë kam qenë shok i babait tënd, që i ngjaj, që kam të njëjtin karakter, vendosmëri, energji, pozitivitet. Dhe më bëhet shumë qejfi, se kur dikë shumë të dashur se ke njohur shumë duhet ta konfirmojnë të tjerët sa i ngjan” – u shpreh Veliaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.