Edi Rama del fitues, shembet godina e Teatrit Kombëtar.

332
0

Në orët e vona të mbrëmjes dhe pas mesnate, Teatri u blindua me forca policie të cilët larguan me dh unë qytetarët dhe artistët që ndodheshin aty.

Askush nuk mund të rezistonte përballë raprezalies policore, dhe më pas fadromat shembën pjesën e përparme të godinës.

Shembja e Teatrit vijon edhe në këto momente.

Përfaqësues të opozitës kanë qëndruar aty gjatë natës.

Ajo që vlen të theksohet ka të bëjë me faktin se nuk u dëgjua zëri i askujt në këtë çështje, madje as edhe ndërkombëtarët që kërkuan dialog.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.