E rrallë/ Një Liqen mbi oqean! (Foto)

703
0

Pamje të rralla vijnë nga një liqen i cili ndodhet mbi një shkëmb, në Oqeanin Atlantik që ndodhet në ishujt Faroe

Flitet për liqenin e quajtur Sorvagur,që ndodhet pranë një fshati të quajtur Miovagur.

Liqeni të jep idenë e një iluzioni optik, për shkak të pozicionimit të tepër veçantë të tij.

Ky liqen ndodhet në 252 dhe 376 metra lartësi mbi oqeanin, teksa ka edhe një ujëvarë në njërën anë të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.