E rrallë në Gjirokastër/ E moshuara ikën nga shtëpia, Policia e gjen me DRON në mes të pyllit (Pamje nga ajri)

2678
0

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në fshatin Hundkuq të Gjirokastrës.

Policia e Shtetit bën me dije se ditën e djeshme shtetasja V.F., 74 vjeçe, banuese në Tepelenë, është larguar nga banesa e vajzës së saj në fshatin Hundkuq dhe nuk ka njoftuar.

Të alarmuar, të afërmit e 74 vjeçares kanë kërkuar ndihmën e policisë për ta gjetur, e cila me të marrë njoftim kanë nisur kërkimet në terren duke përdorur dronin.

Një ditë më pas, e moshuara është lokalizuar me dron në mes të pyllit të fshtatit Hundkuq, buzë një kanali.

Metoda speciale e kërkimit me dron e Policisë së Gjirokastrës ka rezultuar mjaft efektive, dhe e moshuara është gjetur në gjendje të mirë shëndetësore, edhe pse një ditë më pas. Familjarët e shtetases V.F, kanë falënderuar efektivat e Policisë për angazhimin dhe gjetjen e nënës së tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.