E rëndë në Itali! 10-vjeçari bie në pus dhe humb jetën

1725
0

Një ngjarje tragjike ka nodhur në Itali, ku si pasojë ka humbur jetyën një djalë 10-vjeç. Bëhet me dije se 10-vjeçari humbi jetën pasi ra në një pus rreth 15 metra i thellë dhe gjysmë me ujë. Mediat italiane raportojnë se aksidenti me sa duket ka ndodhur gjatë një ekskursioni të organizuar nga Anffas, shoqata kombëtare e familjeve të personave me aftësi të kufizuara intelektuale dhe, ose në marrëdhënie.

Gjithashtu është rrëzuar edhe një grua, një punëtore kooperativiste 54-vjeçare, e cila pasi ka vërejtur rënien, ka zbritur në të njëjtin pus për të kontrolluar nëse fëmija ndodhet aty dhe për ta shpëtuar, pasi ka ngritur alarmin. Gruaja me sa duket u bllokua në pus dhe u shpëtua nga zjarrfikësit dhe specialistët. Trupi i djalit të vogël, megjithatë, u gjet nga zhytësit, të cilët mundën vetëm të konfirmonin vdekjen e tij. Zona ku ndodhi tragjedia është rrethuar për të lejuar hetimet.