E qëlloi se nuk ishte i shpejtë në punë, shqiptari vret shqiptarin në Itali

707
0

Ka ndërruar jetë në Itali 45-vjeçari Astrit Gerdeci, i cili u godit me kokë nga një koleg në një zdrukthuari në Bientina.

Mediat italiane zbulojnë se agresori është shqiptari: Zinhi Cullhai, 24 vjeç.

Sherri, sipas hetimeve të deritanishme ndodhi për motive të dobëta.

Dyshohet se 24-vjeçari i priste shumë shpejt copat e dërrasës, dhe ky i fundit nuk arrinte dot që ta ndiqte, për t’i vënë në radhë.