E mbani mend Tomkën, ja si duket ai sot pas kaq shumë vitesh

1227
0

“Tomka dhe shokët e tij” ka qenë një ndër filmat më të dashur për fëmijë i viteve ‘77.

Një tjetër sukses i regjisores Xhanfize Keko, por që nxori në pah edhe aftësitë e një aktori të vogël si Enea Zhegu (Tomka).

As Zhegu nuk e ka vazhduar rrugën e vështirë e të bukur të aktrimit. Ai tashmë ka pamjen e një burri të rritur.

Ne emisionin Top Show ai vetë tregoi se ishte terhequr nga bota a akrtimit dhe ka jetuar jeten e tij larg kinematografise  ne Shqiperi dhe jashtë saj.