E fundit/ Rama largon Ahmetajn nga posti i zv. kryeministrit, ja kush ia zuri vendin

1078
0

Dita e hënë ka nisur me strukturim të kabinetit qeveritar, ku kryeministri Edi Rama ka njoftuar ndryshime në qeveri.

Me anë të një postimi në twitter, Rama bën me dije se zv. Kryeministre do të jetë Belinda Balluku, teksa falenderon Arben Ahmetajn për punën e bërë.  

“Falenderoj Arben Ahmetajn për kontributin në misionin tonë të përmbushur me një sukses spektakolar për Rindërtimin.

Energjia si sfida më kolosale e kësaj periudhe dhe infrastruktura si sfidë e pandërprerë kombëtare, janë bërë sot edhe marrëdhënie intensive me qeveri e institucione ndërkombëtare. Koha që roli i zv/kryeministrit të fokusohet në këto fusha. Belinda Balluku bëhet zv/kryeministre” shkruan Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.