E fundit/ Qeveria lë pushim administratën te hene dhe te marte, ja arsyeja

99
0

Qeveria Rama ka vendosur që të hënën e gjithë adminsitrata shtetërore të jetë pushim. Ky vendim, sipas burimeve, kjo lidhet me faktin se e marta 21 marsi është pushtim zyrtar, pasi është festa e Sulltan Novruzit, festa e Bektashinjve.

Për këtë arsye qeveria ka nxjerrë vendimin dhe që është e lidhur edhe me një fakt tjetër, ai i kursimit të energjisë edhe për 24 orë të tjera nga ana e institucioneve shtetërore. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.