E fundit/ Këto janë bashkitë ku është mbyllur procesi i votimit: ja si ndahen mes tyre PS dhe PD

345
0

Në disa bashki të vendit tashme është mbyllur procesi i numërimit, ku PS ka arritur fitoren në shumicën prej tyre.

Këto janë bashkitë ku tashme procesi i numerimit te votes per partite është mbyllur:

Kolonjë PS

Tropojë PD

Përmet PS

Has – Fushë Arrëz PD

Himarë PS

Pustec PS

Këlcyrë PS

Pukë PS

Ballsh PS

Cërrik PS

Mirditë PD

Klos PD

Prrenjas PS

Belsh PS

Roskovec PS

Lushnjë PS

Rrogozhinë PS

Kukës PD

Gramsh PS

Delvinë PS

Finiq PS

Mallakastër PS

Mat PS

Klos PD

Patos PS

Malësi e Madhe PD

Peqin PS

Devoll PD

Korçë PS

Vau i Dejës PS

Dibër PD

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.