E fundit/ Berisha konfirmon koalicionin me LSI, zbulon si do të quhet bashkimi në zgjedhjet e pjesshme

3
0

Berisha ka zbuluar ditën e sotme në deklaratën live se si do të quhet koalicioni i ri mes Grupit të Rithemelimit dhe LSI-së në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

“Shtëpia e lirisë”, ka njoftuar se do të jetë emri i koalicionit.

Kujtojmë se ditën e sotme Berisha po prezanton zyrtarisht gjashtë kandidatët e tij për kryetar bashkie që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Pyetje: A  ndjeni keqardhje që këto kandidatë që thonë se kanë qenë pjesë e PD  që nga themelimi të shkojnë në zgjedhje me logon e lsi?


Berisha: Logoja është logo koalicioni. Koalicioni do të quhet shtëpia e lirisë. Shtëpia e lirisë do të ketë logon e vetë. Kjo është normale, në çdo koalicion logoja nuk është e partisë por e koalicionit. Rama do ta paguajë shtrenjt këtë konfiskim.

Pyetje: Përgjegjësia e rithemelimit nëse kandidatët tuaj s’do jenë fitues?

Berisha: Sigurisht që do mbajë përgjegjësi komisioni por s’mund të them se standardi i të përgjithshmeve është standardi i 6 bashkive. Komisioni do bëjë gjithçka për të fituar zgjedhjet por nuk mund të mbahen ato qëndrime nëse zgjedhjet janë në shkallë vendi.


Pyetje: A është Lëvizja Socialiste pjesë e koalicionit?

Berisha: Po është pjesë e koalicionit

Pyetje: Kush janë parti të tjera aleate?

Berisha: Po negociohen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.