E dhimbshme! Shuhet papritur aktorja e njohur, pëson infarkt

499
0

Tronditet kinematografia indiane, teksa një aktore ka ndërruar jetë.

Aktorja e njohur indiane e Bollivudit, Sridevi Kapoor, ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare për shkak të një infarkti.

Aktorja e njohur ndodhej në Dubai në dasmën e nipit të saj kur ndërroi jetë.

Për mbi 4 dekada me radhë ajo ka interpretuat në më shumë se 150 filma duke përfshirë edhe filma klasikë si Mr India, Chandni, Chaal Baaz dhe Sadma.

Ajo cilësohej si një nga të paktat aktore indiane e aftë të arrijë sukses të madh në kinematografi pa ndihmën e një protagonisti mashkullor në film